Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia

Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia.

Czas trwania – 2 semestry

Cele studiów – sylwetka absolwenta

• Zdobycie i poszerzenie wiedzy z zakresu zagadnień odnoszących się do zarządzania w ochronie zdrowia kładąc nacisk na:
    • zapoznanie słuchaczy z prawnymi, organizacyjnymi i ekonomicznymi aspektami ochrony zdrowia w Polsce,
    • doskonalenie kwalifikacji zawodowych osób kierujących różnymi szczeblami ochrony zdrowia,
    • przygotowanie absolwentów wyższych uczelni do efektywnego startu zawodowego w ochronie zdrowia.

Absolwent uzyskuje szeroką wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu zarządzania (strategii, struktur, biznes planu, kontroli jakości, kierowania ludźmi, negocjacji itd.) oraz zarządzania finansowego (rachunkowość finansowa i zarządcza, analiza finansowa), marketingu, prawa, przydatnych do zarządzania różnymi organizacjami systemu ochrony zdrowia. Absolwent charakteryzuje się znajomością i umiejętnością:

• interpretowania problemów ekonomiczno-finansowych, organizacyjnych i prawnych, odnoszących się do ochrony zdrowia,
  • absolwenci uzupełniają również swoją wiedzę i kompetencje do pełnienia funkcji kierowniczej w strukturach ochrony zdrowia.

Treść studiów

• Studia są przeznaczone dla obecnej i przyszłej kadry kierowniczej pracującej w placówkach ochrony zdrowia. Są one odpowiedzią na reformy oraz intensywny rozwój sektora ochrony zdrowia.

Kwalifikacje słuchaczy
Studia adresowane są do osób:

• posiadających studia wyższe (licencjackie/zawodowe, magisterskie, lekarskie)

Program studiów obejmuje:

• Systemy ochrony zdrowia w krajach unii Europejskiej
  • Rynek usług medycznych
  • Biznes plan w opiece zdrowotnej
  • Organizacja i zarządzanie zakładami opieki zdrowotnej
  • Negocjacje i mediacje
  • Zarządzanie finansowe w zakładach opieki zdrowotnej
  • Prawo pracy w zakładach opieki zdrowotnej
  • Zamówienia publiczne
  • Zarządzanie jakością w ochronie zdrowia
  • Środowiskowe zagrożenia zdrowia
  • Podstawy bioetyki
  • Zarządzanie i techniki menedżerskie
  • Organizacja opieki długoterminowej
  • Trening interpersonalny
  • Seminarium dyplomowe
  • Technologie informatyczne w ochronie zdrowia
  • Programy profilaktyczne w ochronie zdrowia

Łączna liczba godzin: 320

Informacja o kosztach dostępna w punkcie rekrutacyjnym

Wszystkie zajęcia odbywają się w Tomaszowie Mazowieckim.

Zamiejscowy Wydział Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim

Budynek B – parter
ul. Świętego Antoniego 29
92-700 Tomaszów Mazowiecki

O przyjęciu decyduje kolejność złożenia dokumentów.